Hayallerinizi Ertelemeyin! 02122337344

info@caglayandigital.com

Merak Edilen Sorular

Merak Ettiğiniz Tüm Soruların Cevaplarını Aşağıda Bulabilirsiniz.
Sizinle nasıl temasa geçebiliriz?
Web sayfamızdaki iletişim formundan, info@caglayandigital.com mail adresinden veya doğrudan telefon ile iletişime geçebilirsiniz. Yazılı başvurularınızda, talep detaylarınız titizlikle incelenip size özel teklifmiz tarafınıza 6 saat içinde sunulacaktır.
Yaptığınız düğün fotoğraf çekimini tanımlar mısınız?
Vermiş olduğumuz hizmet, belgesel düğün fotoğrafçılığı, düğün hikayesi fotoğraf çekimi gibi isimlerle anılmaktadır. Bu çekim tarzındaki esas amaç, düğün gününün baştan sona kadar fotoğraflarla hikayesinin kurgulanmasıdır. Gün içersinde yaşananlar doğal akışında fotoğrafçının müdahalesi olmadan fotoğraflandığı gibi fotoğrafçının yönlendirmeleriyle poz verilerek de çekim yapılmaktadır.
Ne kadar zaman önceden rezervasyon yaptırmalıyım ?
Unutmayınız ki düğünlerin büyük kısmı Cumartesi ve Pazar günü yapılmaktadır. Düğün tarihiniz kesinleştiği anda bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.
Çekimleri tek başınıza mı, ekibinizle mi yapıyorsunuz?
Çekimlerimizi 4-5 kişilik bir ekiple gerçekleştiriyoruz. Ekibimiz, 2 reflektör asistanı, 1 difüzör asistanı, 1 kameraman ve fotoğrafçıdan oluşmakta
Çekimler için size nasıl ulaşabiliriz?
Çekimler için bize hem Telefonla hem de E-mail yoluyla ulaşabilirsiniz
Fotoğraf ve albümleri En geç kaç gün içerisinde teslim ediyorsunuz
Çekimlerin tamamlanmasından sonra 1 hafta içinde fotoğraflarınızı size kargo ya da wetransfer ile ulaştırıyoruz, Albüm ve diğer hazırlıkların tamamlanması ve size kargolanması en geç 3 hafta içinde gerçekleştiriliyor.
Albümlerde fotoğraf sayısı nedir?
Çekimler sonrası sizin seçtiğiniz fotoğraflar arasından, standart panoramik albümlerin içini dolduracak kadar fotoğraf koyuyoruz
Çekimlerden sonra bize ne kadar fotoğraf veriyorsunuz?
Size vereceğimiz fotoğraf sayısı, bize ayırdığınız çekim süresiyle ilgili bir durumdur ama en kötü durumda bile alacağınız fotoğraf sayısı 1000'in üzerinde olacaktır.
Düğün Sineması ve normal video çekimi yapıyor musunuz?
Avrupa’da moda olan Düğün sineması hizmeti ülkemizde de yapılmaya başlandı ve bizde bu hizmeti verenler arasında ilklerdeniz. Düğün sineması ve özel çekimler, Marmara üniversitesi Sinema, radyo ve televizyonculuk mezunu ekibimiz tarafından yapılmakta.
Sadece düğün günü mü çekim yapıyorsunuz?
Hayır, düğün ya da nişan gününün dışındaki günlerde de çekim yapıyoruz. Not; Özel günde yaptıracağınız çekimlerin avantajı şu hem 2-3 kat fotoğraf alıyorsunuz hem de aynı ücreti ödüyorsunuz.
Düğün Fotoğrafçısı Düğün fotoğraflarımızın dış mekanda çekilmesini istiyoruz. Siz nasıl çalışıyorsunuz?
Doğru adrestesiniz.. Düğün fotoğraflarının dış mekanda çekilmesiyle, farklı renklere, dokulara, duygulara sahip benzersiz fotoğraflar ortaya çıkıyor. Bu yüzden evlenecek çiftler, stüdyo fotoğrafları yerine artık dış mekanda fotoğraf çekimi istiyorlar. Sizinle bulaşabileceğimiz bir günde randevulaşıp karşılık birer kahve içerek düğün gününüz ve yapmak istedikleriniz hakkında konuşuyoruz. Bu konuşmada mekan, konsept, saat, ulaşım ve bizden istediklerinizi dinliyor ve beraber kararlar aılıyoruz.
İlave baskı istenmesi durumunda ne talep ediyorsunuz?
İlave olarak istenen tüm baskılardan stüdyomuzun stantart fiyatları üzerinden ücret talep ediyoruz.
Düğün Hikayesi nedir?
Düğün gününüzün sabahı başlayarak (genelde kuaförde) akşama kadar (genelde ilk dans veya nikah) tüm gününüzün belgesel şeklinde çekilmesi işine Düğün Hikayesi diyoruz.
Sadece düz bir şekilde gelin ve damadı mı çekiyorsunuz?
Gün içindeki tüm detayları, sizin çevrenizde gelişen olayları, yanınızda yer alanları da çekiyoruz elbette. Ayırabildiğiniz 1-2 saatlik süreçte de kurgusal olarak dış mekan fotoğraflarınızın çekimini gerçekleştiriyoruz.
Kaç kişi çalışıyorsunuz?
Bu konuda bir kısıt koymuyoruz. Düğün Hikayesi çekimini normal şartlarda gelinin yanında bir fotoğrafçı, damadın yanında da bir fotoğrafçı olacak şekilde planlıyoruz. Kimi zaman 2. fotoğrafçıya ihtiyaç olmuyor (aynı yerde hazırlanma gibi durumlarda) ya da damadın hazırlıklarında fotoğrafçı gerekmediği düşünülüyor. Bu durumda tek fotoğrafçı çalışıyoruz. Bu tamamen sizin isteğinize kalıyor.
Dış mekan çekimi ne demek?
Kimi çiftler, düğün hazırlıkları esnasında fotoğraf çektirmek istemiyor. Ancak yine de bizim gözümüzden fotoğraflarnın çekilmesini ve klasik stüdyo çekimi istemediklerini söylüyorlar. Bu durumda 1,5-2 saatlik bir sürede dış mekanda çiftin fotoğraflarını çekiyoruz.
Gün boyu yanımda bir fotoğrafçının olmasının beni sıkacağını düşünüyorum, ne dersiniz?
Bu konuda hemen herkesin düğün gününden önce çekinceleri oluyor. Bu kadar tecrübenin arkasından bizi artık fotoğrafçı olarak görmüyorsunuz. Biz o gün, sizden önce defalarca düğün görmüş kişiler olarak adeta birer nedime ve sağdıç gibi oluyoruz. Sonuç olarak da “İyi ki vardınız” cümlesini duyuyoruz ve bu bize inanın büyük mutluluk veriyor.
Düğün günü neler yapacağımızı nasıl planlıyoruz?
Biz her çiftle düğünden önce en az bir kere oturup bir süre sohbet etmeyi tercih ediyoruz. Bu sayede sizin ne istediğinizi daha kolay anlıyoruz. Çekimden önceki hafta da sizinle tekrar temasa geçip son programınızı öğreniyoruz. Zaten düğüne kadar sürekli gerek telefon, gerekse e-posta yolu ile temasta bulunuyoruz ve programınızı/hazırlıklarınızı yapmanız konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Bir düğün hikayesi çekiminden sonra elimize ne geçiyor?
Öncelikle şunu söylemeliyiz ki tüm fotoğrafları size orjinal boyutunda ve çözünürlükte, size özel tasarlanmış etiketli bir dvd’de teslim ediyoruz. Baskı, albüm, fotoblok ve diğer ürünleri almak tamamen size kalmış.
Ben kışın evleneceğim bir indiriminiz yok mu?
Aylara göre fiyatlarımız değişken. Evleneceğiniz tarihi fiyat listesindeki tablodan seçerek çekim ücretlerindeki değişiklikleri görebilirsiniz.
Ayrıca bir indiriminiz yok mu?
Herkese adil davranabilmek adına pazarlık yapmayı kabul etmiyoruz. Yaptığımız işin bir ticaret değil de keyif aldığımız ve arkadaşlık kurduğumuz bir organizasyon olduğunu düşündüğümüzden ve zaten fiyatlarımızı gözle görülür şekilde belirttiğimizden ekstra indirim yapmıyoruz. Zaten bizden aldığınız hizmet ve sonrasında alacağınız hediyelerin pazarlık payınızdan çok daha önemli olduğunu anlayacaksınız.
Sizi ziyarete gelebilir miyiz?
İstanbul Çağlayan'da ofis ve showroom olarak hizmet veriyoruz. Randevunuzu önceden alıp, bizi ziyaret edebilir, örnek çalışmalarımızı görebilirsiniz. Stüdyo olarak çalışmadığımız ve fotoğrafla ilgili diğer işlerimiz nedeniyle sürekli ofiste olmayabiliyoruz. Randevu almanızı bu nedenle öneriyoruz.
Heryere çekime gelir misiniz?
Türkiye’nin her yerinde çekim yapıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız çekimlerin yarısından çoğunu İstanbul dışında gerçekleştirdik.
Şehir dışına çıkmak için ulaşım, konaklama gibi masrafları talep ediyormuşsunuz, doğru mu?
Bazı şehirler için şehir dışı çekim ücreti olarak 250 TL sembolik bir ücret talep ediyoruz. Bunun dışında da sizden herhangi bir talebimiz bulunmuyoruz (İstisna iller için iletişime geçiniz).
Düğün tarihimizin o gün dolu olduğunu söylediniz. Sizinle çalışmak istiyoruz. Bize ne önerirsiniz?
Size düğün gününüz haricinde başka bir gün çekim yapmayı genelde önermiyoruz. O günkü ruh halinizi, duygularınızı, heyecanınızı, yüz ifadenizi başka bir gün yakalamamız doğaldır ki imkansız. İsterseniz Çağlayan Digital ile beraber çalışan profesyonel fotoğrafçı arkadaşlarımızla çalışabilirsiniz. Bu yine aynı kaliteyi ve titizliği yaşayacağınız anlamına gelmektedir.
Başka sormak istediğim sorular var.
İlitişim sayfasındaki formu doldurup göderebilirsiniz. Elimden geldiğince hızlı bir şekilde cevaplamaya çalışacağız
Sizinle anlaşmak için ne yapmalıyız ? Peşin ödeme indiriminiz bulunuyor mu?
Çağlayan Digital'den paket satın almak istemeniz durumunda , uygunluk durumuna göre ilgili günü bloke edebilmek için seçtiğiniz paketin % 30 unu kaparo olarak hesap numaramıza yatırmanız veya elden teslim etmeniz gerekiyor. Peşin ödemelerde % 10 iskontomuz bulunuyor. Ayrıca hafta içi yapılan organizasyon çekimlerinde özel indirimlerimiz bulunuyor.
Kamera çekimi, dügün mekanında fotoğraf baskısı , Düğün Kısa filmi gibi hizmetler veriyormusunuz?
Jimmy jip, stati cam, aktüel cam hizmetlerimiz bulunuyor. Ayrıca dügün mekanlarında acele servis fotoğraf baskı ve satışı barcovision gösterimi yapıyoruz.
Çektiğiniz fotoğrafların dijital formatlarını veriyor musunuz?
Çektiğimiz tüm fotoğrafların genel düzenleme yapılmış hallerini yüksek çözünürlükte DVD de teslim ediyoruz.
Çektiğiniz fotoğrafları düzenliyerek mi teslim ediyorsunuz?
Çekilen tüm fotoğrafları genel düzenleme yaparak teslim ediyoruz. Ayrıca seçilen fotoğrafları özel rötüş yapıyoruz.
İlave baskı istenmesi durumunda ne talep ediyorsunuz?
İlave olarak istenen tüm baskılardan stüdyomuzun stantart fiyatları üzerinden ücret talep ediyoruz.
Düğün çekimlerinde verdiğiniz düğün paketi neleri kapsıyor?
Paketlerimizde fotoğraf çekimi, panaromik ve klasik albümlerimiz, büyük boy fotoğraflar ve aileler için özel hazırlanmış aile albümlerimiz yer alıyor. Bu konuda çok geniş ürün yelpazemiz bulunmakta. Çiftlerin tercihine g öre tamamen onların tasarlayacağı albümler de hazırlayabiliyoruz.
Gelin ve damatlar düğünlerinden ne kadar önce sizinle irtibata geçmeliler?
Çağlayan Digital olarak biz profesyonel kadromuzla aynı günde birden fazla organizasyon çekimi yapabilecek kapasiteye sahibiz. Bu doğrultuda birkaç gün önce bizimle temasa geçmeleri durumunda bile yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Ancak normal şartlarda birkaç ay öncesinde bizimle iletişime geçip ne istediklerini bize bildirmelerini rica ediyoruz
Aksesuar kullanıyor musunuz? Aksesuarları biz mi getiriyoruz?
Çekim öncesi çiftlerimizden böyle bir talep gelmişse çekime aksesuar getiriyoruz. Eğlence, macera isteyen çiftlerimiz için balon tabancası, renkli balonlar, dekoratif şemsiye, kalpli yastık ve maske gibi aksesuarlarımızı çekimlerde kullanıyoruz.
Biz tüm gün paketi istemiyoruz, romantik fotoğraflardan oluşan bir albüm istiyoruz. Bu hizmeti veriyor musunuz?
Elbette. Bu çekim için çiftimizle daha önce kararlaştırdığımız mekanda buluşuyoruz. Bu mekan dilerseniz mevsimin renklerini içeren bir park veya tarihin sırlarını barındıran eski bir sokak olabilir.
Sadece düğün günümü çekim yapıyorsunuz? Düğün öncesi fotoğraf çekimide yapıyor musunuz?
Bu tamamen sizin isteğinize bağlı. Bazı çiftlerimiz düğün günü yaşanacak stresten dolayı birde o gün düğün fotoğrafı çekimi stresine girmek yerine düğün gününden önceki ya da sonraki bir günde düğün öncesi fotoğraf çekimi için anlaşıyoruz. Saçlarınızı biz yeniden yaptırıyoruz. Yani kuaför masrafına girmiyorsunuz. En önemlisi bir düğüne yetişme stersiniz olmadığı için, günümüzü rahatlık içerisinde, eğlenerek fotoğraflarınızı çekiyoruz.
Albümlerde fotoğraf sayısı nedir?
Çekimler sonrası sizin seçtiğiniz fotoğraflar arasından, standart panoramik albümlerin içini dolduracak kadar fotoğraf koyuyoruz
Düğün Sineması ve normal video çekimi yapıyor musunuz?
Avrupa’da moda olan Düğün sineması hizmeti ülkemizde de yapılmaya başlandı ve bizde bu hizmeti verenler arasında ilklerdeniz. Düğün sineması ve özel çekimler, Marmara üniversitesi Sinema, radyo ve televizyonculuk mezunu ekibimiz tarafından yapılmakta.
Kamera arkası filmi nedir? Hangi anları içeriyor?
Küçük Full HD bir kafa kamerası ile, özel ve önemli anlarda ara ara yaptığımız video çekimidir. Kısa bir film şeklinde montajlanır.
Albümü ne kadar sürede hazırlanıyor?
Albümünüzü 4 haftada hazırlıyoruz. Elden teslim alabilirsiniz veya Kargo ile gönderebiliriz.
Bayan düğün fotoğrafçınız varmı_
Evet bayan düğün fotoğrafçımız var. Özel istek doğrultusunda bayan fotoğrafçılarımızla hizmet vermekteyiz.